Úraz a léčba

Co se stalo Hynkovi?

V létě roku 2014 nás postihla tragická nehoda. Syn utrpěl úraz v bazénu, který byl natolik vážný,že musel být v kritickém stavu letecky převezen do FN v Motole. Došlo k poškození mozkuv důsledku doby strávené pod vodou. Stav byl lékaři hodnocen jako velmi kritický.Ke zlepšení pohybové aktivity jsou potřeba nejen pobyty v lázních, ale i různé zdravotní pomůcky a každodenní velmi nákladné cvičení a rehabilitace. K návratu do plnohodnotného života nás čeká dlouhá cesta, ale Hyneček je VELKÝ BOJOVNÍK a my věříme, že to dokáže. Díky Vaší rychlé finanční pomoci si můžeme dovolit tu nejlepší péči a všichni máme jediný cíl.

" VRÁTIT HYNKOVI PLNOHODNOTNÝ ŽIVOT "

Hynkovi rodiče.
________________________________________________________________________________________

Přátelé, kamarádi, vážení a milí,
 
chceme Vás seznámit s příběhem malého Hynka Skůry, s příběhem, který se stal nedávno součástí našich životů.
 
Hynek je tříletý kluk, který se shodou nešťastných náhod loni v létě skoro utopil v bazénu. Přežil, po dvou měsících v bezvědomí se vrátil, ale je ZATÍM zcela odkázán na pomoc nejbližších.
 
Vzhledem k jeho věku je velká šance na návrat do plnohodnotného života, ale nepůjde to samo. Je třeba zajistit intenzivní rehabilitaci, péči neurologa, logopeda, zdravotní pomůcky... Zatím podstoupil léčbu v Jánských lázních, terapii v hyperbarické komoře v Kladně a nyní intezivně rehabilituje na neurorehabilitační klinice Axon v Praze (více informací o klinice zde http://www.neuroaxon.cz/).
 
Hynek potřebuje intenzivní každodenní terapii, kterou náš systém ze zdravotního pojištění nehradí. Klinika Axon je špičkovým pracovištěm svého druhu, prakticky jediným v ČR, je vedena primářkou MUDr. Jarmilou Zipserovou, která dříve působila ve známém rehabilitačním centru v Klimkovicích. V pondělí 12. ledna jsme kliniku navštívili, seznámili se s paní primářkou a jejím týmem fyzioterapeutů a absolvovali jsme s Hynkem celou čtyřhodinovou terapii. Prostředí, péče, zaujetí všech na klinice i samotná paní primářka, to vše na nás udělalo veliký dojem. Přesvědčili jsme se, že je Hyneček na správné cestě a získané finanční prostředky jsou vynaloženy účelně.
 
Víceméně náhodou jsme se stali součástí příběhu velkého neštěstí, ale také NADĚJE, a chceme udělat všechno, co je v našich silách, aby si Hynek zase mohl hrát, smát se a jít s námi třeba do zoo nebo na zmrzlinu... Rádi bychom, abyste se součástí tohoto příběhu stali i Vy.
 
Terapie je finančně náročná, 4 týdny vyjdou na 68 800 Kč a jedná se o běh na velmi dlouhou trať, podle paní primářky jsou před Hynkem nejméně tři roky tvrdé práce. Proto intenzivně sháníme finanční prostředky, aby Hynek mohl absolvovat léčbu v plném rozsahu a potřebné délce. Aktuální stav konta Hynek je možné sledovat na transparentním účtu http://www.kb.cz/cs/on-line-sluzby/on-line-informace/transparentni-ucty/293049202-skurova-miroslava/detail-uctu-1078890530287.shtml
 
Rádi bychom Vás požádali o příspěvek, jakákoliv částka pomůže, i málo znamená hodně. Číslo účtu a ostatní detaily naleznete ZDE,
 ZDE také naleznete vzor darovací smlouvy, kterou v případě Vašeho zájmu doručíme paní Skůrové k podpisu a zase zpět k Vám.
 
Těm, kteří dočetli až sem, srdečně děkujeme a těšíme se někdy na shledanou.

Hynkovi kamarádi :-)
________________________________________________________________________________________